Jak zhubnout 5kg

Spěcháte na vaši vysněnou váhu nebo ne? To je důležitý faktor. Pokud se nebezpečně rychle blíží vaše letní dovolená a vy chcete během týdne zhubnout 5 kilogramů, tak se bude jednat o jiné hubnutí, než když si na to zvolíte delší časové období.

Všeobecně lze říci, že čím delší období si na hubnutí stanovíte, tím zdravější cesta k němu povede, jelikož se bude jednat o změnu životního stylu, která nebude mít větší dopad na váš organismus.

Váš denní rozvrh

Každý z nás má nějaký denní rozvrh, který se sice může týden od týdne měnit, ale jedná se o modelový standard, podle kterého se řídíme mnohdy i mnoho let. Pro hubnutí je potřeba, abyste si sepsali celý váš denní rozvrh a to od doby, kdy vstanete až po dobu, kdy půjdete spát. Pouze díky tomuto rozvrhu můžete najít chyby, které se změní tak, abyste měli optimální režim pohybu a příjmu potravy, jelikož to jsou dva hlavní faktory, které rozhodnou o vaší váze. Rozvrh si nedělejte pouze na jeden den, sepište si všech sedm dní v týdnu. Teprve podle aktuálního plánu lze vypracovat plán nový.

Stanovení zdravého stravování

2853305403_b490b00cd0_zNa vaše stravování berte důraz a pokud si myslíte, že není důležité, tak jste na omylu. Mnoho lidí jí nevýživná jídla která jsou kalorická. Důležitou roli hraje u jídla vždy poměr nutričních hodnot. Během dne můžete spořádat velkou porci hranolek a smaženého jídla a vaše tělo bude hladovět. Jak je to možné? Tělo zajímá obsah živin, ty se vstřebávají v tenkém střevě, pokud je vaše jídlo nevýživné, tak je jedno, kolik ho spořádáte, vaše tělo se bude cítit hladové a přijaté kalorie bude ukládat jako tuk. Zaměřte se na menší porce jídel bohatých především na bílkoviny a vlákninu. Do svého programu zapojte také organickou stravu a to minimálně 2x denně. Během týdne si také určete alespoň 2 dny, které budete mít bezmasou stravu.

 

9148675838_faf3ab0cf8_zPohyb

Pohyb je nezbytný a to pro každého, díky pohybu se v těle neusazují nežádoucí látky. Je třeba, aby se tělo hýbalo neustále, dokonce i při občasném stahování a uvolňování svalů dochází k vylučování odpadních látek z lymfatického systému. Pokud chcete zhubnout 5kg, tak je potřeba, abyste se pohybovali každý den a to minimálně hodinu denně rekreačně a každý druhý den hodinu vytrvalostně.

 

Váš rozvrh

Rozvrhněte si cvičení podle svého vlastního rozvrhu, níže je návrh, který je ideální pro váš aktivní životní styl.

Den Pohybová aktivita
Po Posilovna
Út Jogging
St Strečink
Čt Bazén
Posilovna
So Jízda na kole + strečink
Ne Běh

 Leave a comment

Your email address will not be published.

*