Ovocné diety: 1. díl

Ovocnou dietou se rozumí dietní režim, který se z hlediska uchování zdraví doporučuje držet krátkodobě (cca 7 dní). V ovocné dietě je povoleno kombinovat různé druhy ovoce a tropických plodů. Nemusíte se soustředit jen na samotný meloun, ananas nebo banán. S chutí si můžete užít i jejich mix.

Tím, že snížíte celkový počet kalorií za den také zhubnete. Odměnou tak může být dole i 5 kg za pouhý týden. Pokud už vám ovoce samo o sobě nechutná, což asi nastane, kombinujte ho občas s bílým nízkotučným jogurtem nebo tvarohem.

 

Výhody – přísun vitamínů

melounPokud se budeme soustředit na ovocnou dietu na něco, co vzpruží vitalitu, je tato dieta z hlediska náboje vitamínů a životního elánu opravdovou bombou. Možná si pamatujete na své dětství, když vám maminka připravovala do mističky několik druhů ovoce (kiwi, ananas, mandarinka, jablko, meloun, atd). Sbíhají se vám už sliny?

Tento druh diety si můžete skutečně užít a vychutnat. Nemusíte se držet jednoho druhu ovoce, i když možná je ananasová, melounová dieta, atd. Záleží na vás, co máte rádi a patří do vašeho oblíbeného ovoce. Konzumovat ovoce se dá v jeho pevné formě, ale skvělou službu vám tu prokážou i odšťavňovače. Ovocné šťávy působí na organismus jako detox, což je zdraví prospěšné. Rychleji se shazují kilogramy a vy se přitom necítíte vůbec unavení ani vyčerpaní.

 

Nevýhody – úbytek bílkovin a tuků

Jenže je to dieta, která vyřazuje z organismu další živiny, takže ji opravdu držte jen po nezbytně nutnou dobu. Tělu totiž nesmí chybět tuk a bílkoviny moc dlouhou dobu, protože s touto absencí mohou vzniknout zdravotní komplikace. Zřejmě byste nechtěli zhubnout na svalové hmotě a pocítit fakt, že vám mizí svaly. Sacharidy jsou sice přísunem energie, ale je jich tu až příliš. S tukem zahýbe tato dieta v kombinaci se sportem. Zařaďte do svého režimu kromě ovoce i pohyb a uvidíte, že se budete cítit skvěle.Leave a comment

Your email address will not be published.

*