Jóga

Jóga a její cvičení je mimořádná aktivita, která si zaslouží i mimořádné výsledky. Pokud se chcete naučit relaxovat za vlastním poznáním těla, je pro vás jóga tím pravým sportem. Jednotlivými pozicemi a opakováním těchto sledů, se naučíte znát své vlastní tělo, jeho reakce. Jóga slouží zároveň k efektivnímu výsledku, co se týče formování postavy a také do jisté míry i hubnutí – power jóga.

 

Jógou nastartujete tělu lepší metabolismus

Jóga se víceméně na hubnutí podílí spíše nepřímo, pokud se nejedná zrovna o velmi dynamické cvičení. Jelikož tělu nastartujete správný metabolismus a začnete se lépe stravovat, vaše tělo se dostane do harmonie. Tím je jóga velmi známá, že její účinky na lidský organismus, jsou sice nehmatatelné, ale viditelné. Povzbuzení toku lymfy, navození správného dýchání, ale i imunity, je pro lidský organismus blahodárné. Procesy je nutno opakovat pro dosažení optimálního výsledku.

 

Uvolnění, posílení a cvičení zároveň

Jóga a její prvky v sobě snoubí několik sérií, které se opakují. Nazýváme je ásany (pozice), nejznámější je např. pozdrav slunci. Postavu si tvarujete a formujete, svaly se stávají delšími a vy opticky štíhlejšími. Postava jogína je úctyhodná.

Svaly se zároveň protahují, uvolňují a posilují. V různých fázích se tyto pohyby střídají, takže je vám jasné, že jóga je pro vaše potřeby zřejmě optimální. Může sloužit jako samostatný sport, ale i jako doplněk pro zlepšení vitality, očištění a vaší životní energie pro další sporty. Čistíte si tu i mysl, která se stává mnohem jasnější a bystřejší. S jógou se budete cítit lehčí, těžké starosti odejdou a radostí ze života začnete v podstatě i sebe vnímat jinak. Budete se cítit zdravější, jako znovuzrození. Kvalitní dýchání je součástí, to je potřeba se u pozic naučit. Jedině tak bude cvik proveden správně a navíc dojde ke zpevnění břicha, pánevního svalstva a zad. Správné držení těla je samozřejmost, získáte tím na atraktivitě. Hrb se nenosí a tím, že se konečně narovnáte, budete i útleji vypadat.

Dokonce i při józe se spalují kalorie, níže se můžete podívat, kolik jich zhruba spálíte při hodinovém cvičení jógy.

 

Aktivita/Váha 65kg 75kg 90kg 100kg
Cvičení jógy 236 281 327 372

 Leave a comment

Your email address will not be published.

*