Inline brusle

Pěkné počasí nás láká ven a nám se tak přímo nabízí spoustu sportů, které můžeme venku dělat. Jednou z možností jsou inline brusle, které se stávají, čím dál více populární. Naučit se na kolečkových bruslích zvládne každý. Stačí se jen vybavit proti případným pádům a vzhůru na to. Mimochodem na bruslích se i hubne!

 

Proč nás brusle baví

Pocit svobody, vlající vítr v zádech a rychlost! Užijte si svou jízdu naplno, dodá vám spoustu energie. Na rozdíl od běhu jsou brusle jednodušší, protože se s nimi rozjedete a občas si můžete udělat i pauzu a z kopečka to s bruslemi jen sjet, bez větší námahy. Jste stále v pohybu, v běhu si občas musíte udělat přestávku na popadnutí dechu. Kocháte se přírodou a zároveň u toho posilujete cílové skupiny svalů, také hubnete.

 

Problematické partie – zadeček, stehna

Trápí vás větší stehna a zadeček? Ani nebudete vědět jak, ale najednou budete mít hubenější nohy, včetně menšího a hlavně zpevněného zadečku. Výhodou je souhra celého těla, zapojujete nejen nohy, ale i ruce. Dokonce se zpevní partie svalů v oblasti zad. Kolečkové brusle šetří zároveň váš pohybový aparát, protože oproti jiným sportům tolik nezatěžují klouby. Spalování tuků může začít, připravte se na léto do plavek. Své trasy postupně prodlužujte, zvýší se tím vaše vytrvalost. Začátečníci mohou využít letištních ploch nebo mírných cyklostezek, kde jsou rovinky. Je důležité naučit se brusle ovládat brzdou. Také výběr bruslí a jejich koupi byste neměli podcenit. Raději dražší, které déle vydrží, než brusle, které nesnesou mokro nebo na přístupnost horší terén. Jízda na inline bruslích je oblíbená i díky tomu, že jí může provozovat opravdu každý. Navíc je v ČR plno nových stezek, kde vás to bude bavit. Nový neprozkoumaný terén pro vás bude výzvou.

 

Výběr bruslí – faktor vašeho hubnutí

Každá jízda na bruslích je s jinými kolečkovými bruslemi odlišná. Roli hraje velikost koleček, ale i třeba tvrdost. Raději si je kupte ve specializované prodejně, vyplatí se vám to. Pro rekreačně – sportovní jízdu jsou určeny fitness brusle. Pro agresivnější jízdu zase street brusle nebo speed brusle. Off road brusle vám zajistí bezpečnější jízdu v členitém terénu. Záleží tedy na každém pohybu. Pomalejší pohyby slouží spíše pro zpevnění, rychlejší pro spalování kalorií. Nikde není psáno, že musíte jet rychlostí blesku, ale když máte helmu a chrániče, je to přece jenom plus. Nemusíte se tolik bát, že upadnete a rozbijete si koleno.

Kolik průměrně sálíme kalorií při 1 hodině in-line bruslení?

Aktivita/váha 65kg 75kg 90kg 100kg
In-line bruslení 708 844 981 1117

 

 Leave a comment

Your email address will not be published.

*