Chůze

Chůze je stará jako lidstvo samo. Chodit se učíme od útlého dětského věku, který je typický vratkou a nestabilní chůzí. Pomyslný „dopravní prostředek“, ale na hubnutí tím nejjednodušším. Pokud je nějaký sport chápán a považován za přirozený, je chůze na prvním místě. Dále je to třeba jóga, která také navozuje fyziologické procesy.

 

Hubneme, protože vynaložíme velké množství energie

 

Možná si řeknete, že procházka před nebo po večeři nemá smysl, ale uvidíte sami, že v praxi, to je jiné. Nastartujete tak svůj metabolismus správným směrem, bude rychlejší a také tak spálí kalorie. Chůze je základní metodou, která vám zlepší kondici pro další outdoorové sporty. Rovněž snižuje riziko srdečně – cévních poruch. Obecně a zjednodušeně řečeno, je chůze prevencí proti mnoha chorobám a také prodlužuje život. Pokud k chůzi dodržíte i správnou životosprávu, docílíte rychlejšího efektu hubnutí, chůze snižuje rovněž cholesterol a krevní tlak. Po příjemné procházce není náhoda, že se cítíte lépe. Váš mozek se okysličí, vyčistíte si hlavu a uleháte spokojeni, že jste udělali něco pro své zdraví.

 

Odrazový můstek k dalšímu cvičení

 

Chůze je prvek, který využíváme i v jiných sportech. Rychlochůze či dokonce běh, mají s chůzí dost společného. Jedná se vlastně o jakýsi urychlený pohyb, který je spojen s větším energetickým výdejem. Pokud tedy chcete chůzi ještě zefektivnit a zhubnout více, střídejte fázi klusu s chůzí nebo si vezměte trekingové hole a dejte si do těla v členitějších náročnějších terénech. Budete se cítit psychicky svěží. Výrazně snižuje projevy obezity, protože je to jeden z prvků, který je v začátku pro robustnější postavy prakticky jedinou možností, u ostatních činností se zadýchávají. Nebojte se dát chůzi nový rozměr. Vydejte se do lesa, po okolí, ale klidně i na dovolené, se jen tak procházejte. Vždyť je to jedna z nejpřirozenějších metod hubnutí. Kocháte se krajinou a přitom zcela zdarma hubnete, což je také výhoda.

Kolik spálíte kalorií při 1 hodině chůze?

 

Rychlost/váha 65kg 75kg 90kg 100kg
4km/h 177 211 245 279
5km/h 224 267 311 354
6km/h 295 352 409 465

 

 Leave a comment

Your email address will not be published.

*