Zelený čaj

O zeleném čaji

Existují rozmanité druhy čaje. Úplně původním pravým čajem je zelený čaj. Jde o čaj, který při svém zpracování prošel minimální oxidací, díky čemuž si uchovává svou vysokou kvalitu a mnohé pozitivní účinky. K nám se dostal především v devadesátých letech a od té doby se stal oblíbeným nápojem mnohých lidí. Svou dávnou tradici má především v Číně, Japonsku či Tchaj-wanu.
Zelený čaj se prodává jako sypaný či v sáčcích. Druhá varianta je však méně kvalitní. Sypaný čaj či sáček zalijte vodou o teplotě okolo 80°C. Vroucí voda totiž zabíjí účinné látky. Čaj louhujte zhruba pět minut a nápoj máte připravený.

Zelený čaj a hubnutí

Pravidelné pití zeleného čaje podporuje hubnutí. Obsahuje totiž látky, jež urychlují metabolismus. Znamená to, že budete rychleji spalovat. Chcete-li hubnoucí proces urychlit, přidejte si k pití čaje ještě nějakou fyzickou aktivitu. Samozřejmě byste také měli ze svého jídelníčku vyloučit tučné potraviny.
V rámci hubnutí se doporučuje pít několik šálku zeleného čaje denně. Vždy ho však zapíjejte vodou. Odvodňuje totiž organismus.

Další účinky zeleného čaje

Zelený čaj nepomáhá „jen“ s hubnutím. Má i další pozitivní účinky. Především je antioxidační, ale také pomáhá organismu bojovat s různými onemocněními a infekcemi. Pravidelné pité zeleného čaje posiluje obranyschopnost a celkově imunitu. Má i dezinfekční účinky a přispívá k prevenci některých typů rakoviny. Zelený čaj celkově povzbuzuje organismus. Lidé, kteří ho pravidelně pijí, se cítí lépe fyzicky i psychicky. Z dalších účinků si ještě uveďme snižování krevního tlaku a hladiny cholesterolu, detoxikaci jater a mimo jiné je úžasným termoregulátorem. Při vysokých teplotách tělo ochlazuje a naopak při nízkých ho zahřívá.Leave a comment

Your email address will not be published.

*