Bylinky

Bylinky na hubnutí

Bylinek, které podporují hubnutí, je více. Uveďme si alespoň ty nejčastěji využívané za účelem zbavení se přebytečných kilogramů:
- kopřiva: Jde o močopudnou bylinu, která čistí organismus od toxinů. Pijte alespoň dva šálky jejího odvaru denně. Kopřiva obsahuje velké množství důležitých minerálů, vitamínů a dalších látek. Patří mezi ně hořčík, aminokyseliny, flavonoidy, třísloviny atd. Celkově zlepšuje trávení a má i další pozitivní účinky, např. snížení krevního tlaku a celkově zlepšuje krevní oběh. Pomáhá rovněž trávit tučnější jídla.
- fenykl: Pro účely hubnutí se používá plod i čerstvá nať. Z nati lze připravit odvar. Smíchejte 20 g natě do 0,5 litru studené vady, přiveďte směs k varu a pak ještě vařte na mírném plameni. Celkově se vám při pravidelném užívání zlepší trávení a urychlí se činnost střev.
- kontryhel: Pomáhá zbavit se zadržované vody v organismu. Mnohdy právě zadržovaná voda je příčinou, kvůli které se nedaří hubnout. Pro tyto účely je také vhodná bylina lapacha. Při hubnutí se doporučuje pít dva šálky denně. Po nějaké době (cca 2 – 3 týdny) byste měli na stejnou dobu kontryhel vysadit a poté znovu můžete hubnoucí kúru obnovit.
- guarana: Je vhodná kromě hubnutí i na udržení bdělosti. Obsahuje totiž kofein. Hubnutí podporuje tím, že omezuje pocit hladu. Dále také přispívá k lepší odolnosti, zlepšení krevního oběhu, snížení cholesterolu a regeneruje organismu po namáhavé fyzické i psychické aktivitě.
- psyllium: K hubnutí se využívají semena jitrocele indického. Jde o vlákninu, kterou je třeba při užívání dobře zapít. V organismu pak nabobtnává a tím zamezí pocitu hladu. Navíc ještě srovnává metabolismus a provedete detoxikaci střev.

Z dalších bylinek pozitivně ovlivňující hubnutí to dále jsou např. řebříček, šťovík, heřmánek, černý bez, pýr, ostropestřec atd.Leave a comment

Your email address will not be published.

*