Ananas

O ananasu

Ananas představuje tropické ovoce, které je však u nás běžně k dostání. Pěstuje se na plantážích v tropických a některých subtropických zemích. Jeho největšími producenty jsou USA, Thajsko, Filipíny, Brazílie, Čína, Indie atd.
Ananas je šťavnatým a velmi chutným ovocem, který obsahuje pouze 0,1 % tuků. Jeho energetická hodnota je zhruba kolem 200 KJ/100 g. Kromě vody, sacharidů, vlákniny, bílkovin a minimálního množství tuků obsahuje také vitamín A, B1, B2, C a z minerálních látek to je vápník, železo, fosfor a draslík.

Ananas a hubnutí

Ananas obsahuje enzym bromelin, který odbourává bílkoviny a celkově napomáhá trávení a tím i hubnutí. Napomáhá rovněž spalování tuků. Samotnou konzumací ananasu bez přizpůsobení jídelníčku sice nedosáhnete až tak velkého efektu, ale pomocníkem v hubnutí rozhodně je. Má také detoxikační účinky a brání zadržování vody v těle.
Díky účinkům je ananas oblíbenou součástí diet a dokonce se z něj vyrábějí potravinové doplňky určené na hubnutí.
Ananas má nezanedbatelný podíl vlákniny, jež rovněž přispívá k hubnutí. Stejně jako jiná vláknina zasytí. Kromě toho příznivě působí na střevní peristaltiku.

Další účinky ananasu

Ananas má rovněž další pozitivní účinky. Příznivě působí na slinivku břišní a dokonce pomáhá v odstraňování stařeckých skvrn na kůži. Jejich zbavení se dosahuje přikládáním tamponu namočeného v ananasové šťávě na postižená místa.
Ananas je také účinným pomocníkem při rozpouštění krevních sraženin, slunečním úžehu či střevních poruchách a průjmech. Dále odbourává otoky, což souvisí s odvodňováním organismu při jeho konzumaci.Leave a comment

Your email address will not be published.

*