7 ingrediencí, které zlikvidují váš salát

Máte rádi saláty? Jedná se o jedny z nejzdravějších jídel, které lze jíst, jsou bohaté na celou škálu důležitých živin a přitom jsou nízkokalorické. Je ovšem třeba dát pozor na ingredience, které používáte, podívejme se na 7 nejhorších ingrediencí, které dokáží zkazit každý salát.

Přidáním špatných ingrediencí můžete zvýšit obsah kalorií v salátu až 3x, těmto ingrediencím se zásadně vyhýbejte:

 

1. Krémové dresingy

Krémové dresingy, ať už je to s nivou, chalupářský, caesar, s parmazánem a další, všechny jsou velmi kalorické. Jediná lžíce takového dresingu obsahuje v průměru 130-140 kalorií, je tedy potřeba se jim vyhýbat. Ideální alternativou je olivový nebo balzamikový olej. Pokud se dresingu nechcete vzdát, tak jím salát ochuťte jen velmi lehce.

 

2. Ochucené ořechy

Ořechy jsou jedním z nejvýživnějších a nejzdravějších jídel, je ovšem třeba dát pozor na ochucené ořechy, které jsou namáčené v různých směsích, sladkých i slaných. Takový ořech je několikrát kaloričtější a dokonce i nevinný salát se může stát kalorickou bombou. Nahraďte je čerstvými ořechy, například čerstvými nasekanými mandlemi. Můžete brát i pražené ořechy, ale pozor, aby byly neochucené.

 

3. Mexický salát

Mexické saláty jsou výborné, ale velmi kalorické. Pokud si ho budete dělat, použijte z něj jen ty věci, o kterých víte, že jsou nekalorické, tedy hlavně černé fazole, rajčata, kukuřice aj.

 

4. Smažené kuře nebo krevety

Pokud chcete udržet salát nekalorický, nedávejte do něj nic, co se připravuje smažením. Masné zdroje bílkovin vybírejte tak, aby šly vařit nebo grilovat. Ideální je například tuňák, krevety, vaječné bílky a další.

 

5. Sýry

Worst-items-for-salad-05-pg-fullMléčné výrobky, obzvláště nízkotučné sýry, jsou k hubnutí jako stvořené, ale důvod, proč je zde zmiňujeme, je ten, že je mnoho lidí konzumuje až moc. Do salátů je používejte střídmě a volte hlavně nízkokalorické druhy, jako jsou sýry feta, mozarella a podobné.

 

6. Hrozinky a sušené brusinky

Výtečné ovoce, které je však plné cukru. Pokud ho budete dávat do salátu, tak do něj dejte maximálně 10 kousků pro ochucení. Raději je nahraďte například čerstvými borůvkami.

 

7. Krutony

V mnoha salátech nemohou chybět, ale jsou velmi kalorické a to ničí podstatu salátu. Nahraďte je raději nakrájeným chlebem, o kterém budete vědět, že je 100% celozrnný.Leave a comment

Your email address will not be published.

*