Omega-3 nenasycené mastné kyseliny

Co je omega-3 nenasycené mastné kyseliny

Omega-3 nenasycené mastné kyseliny (PUFA omega-3) jsou skupinou nenasycených mastných kyselin s dvojnou vazbou mezi uhlíkem na třetím místě.
PUFA omega-3 přijímáme do organismu v přirozené podobě. Pro hubnutí a mnohé další pozitivní účinky je však dobré sáhnout i po potravinovém doplňku.
V přirozené podobě rozlišujeme omega-3 kyseliny živočišného původu, jež se nachází především v rybách. Kyselina rostlinného původu, především kyselina alfa-linolenová, se nachází v listové zelenině, sójovém oleji, dýňových semínkách atd.

Pozitivní účinky omega-3 nenasycených mastných kyselin

PUFA omega-3 vám pomůže zhubnout, protože díky jejich dostatečnému množství bude efektivněji využíváno tuku v metabolismu. Při doporučené dávce budete tuky rychleji spalovat, a pokud to podpoří vhodnou dietou, výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.
Na ještě lepší výsledky s PUFA omega-3 se můžete těšit, budete-li sportovat. Urychlíte hubnutí i regeneraci svalů.
Omega-3 mastné kyseliny celkově posilují imunitní systém, mají protizánětlivé účinky, pomáhají snižovat krevní tlak a blahodárně působí na pohybový aparát, především klouby a chrupavky. Někteří tvrdí, že snižují i pravděpodobnost výskytu nádorových onemocnění.

Použití a dávkování

PUFA omega-3 se jako potravinový doplněk prodává ve formě tablet. Dávkování je obvykle 1 – 2 tabletky denně. Jednotlivé potravinové doplňky se mohou lišit konkrétním složením. Od toho se odvíjí i dávkování. Obecně se doporučuje užívat 1 – 3 g PUFA omega-3 denně.Leave a comment

Your email address will not be published.

*