Mladý ječmen

Co je mladý ječmen

Mladý ječmen řadíme mezi zelené potraviny charakteristické svými mnohými pozitivní účinky na lidský organismus.
Mladý ječmen, jak už napovídá název, se sklízí v raném stadiu, kdy má nejvíce množství živin. Obsahuje četné vitamíny (vitamín C, E, B1, B2, B3, B6), minerální látky (draslík, vápník, hořčík, železo), aminokyseliny, enzymy, stopové prvky a další účinné látky.
Pro účely potravinového doplňku se zpracovává vylisováním šťávy z listů a sušením při teplotě, která umožní zachování všech blahodárných živin. U nás se nejčastěji prodává v podobě prášku, který se rozpouští ve vodě, a poté se jako nápoj vypijete.

Pozitivní účinky mladého ječmene

Mladý ječmen má pozitivní vliv na hubnutí díky jeho detoxikačním účinkům. Pravidelné užívání vám pomůže zbavovat se toxinů a díky alkalizujícímu efektu odstraňuje překyselenost organismu. Vláknina z mladého ječmene také příznivě působí na střeva a celkově na trávení. Zbavíte-li se toxinů a překyselenosti budete hubnout mnohem účinněji. Je tak vhodným pomocníkem při boji s nadváhou.
Kromě hubnutí dosáhnete i dalších pozitivních účinků. Pomáhá především při zánětlivých onemocněních a také posiluje imunitu, je prevencí cévních potíží, pomáhá v léčbě kožních onemocnění, příznivě ovlivňuje funkci slinivky břišní, zlepšuje spánek a někteří dokonce tvrdí, že jeho užíváním s větší pravděpodobností předejdete některým druhům rakoviny.

Použití a dávkování

Mladý ječmen je vhodné užívat 2 – 3 x denně. Každá dávka představuje jednu lžičku prášku rozmíchanou ve sklenici vody s objemem 2 dcl. Nejlepší je pít extrakt na lačno cca 20 minut před jídlem.Leave a comment

Your email address will not be published.

*