Chlorella

Chlorella se v posledních letech dostává do popředí i u nás. Přispívá nejen k hubnutí, ale má také pozitivní dopad na lidské zdraví celkově.

Co je chlorella

Chlorella (celým jménem Chlorella pyrenoidosa) je sladkovodní jednobuněčnou řasou. Pěstuje se v teplém klimatickém pásmu a je známá již od konce devatenáctého století.
Pro využití ve formě potravinového doplňku se pěstuje po dobu osmi dní, poté se sklízí a zpracovává se do podoby tablet. Pěstování, sklizeň i zpracování chlorelly probíhá za velice přísných podmínek, jež umožňují zachování všech účinných látek.
Chlorella obsahuje mnoho vitamínů, minerálů a bílkovin a dalších zdraví prospěšných látek. Patří mezi ně především CGF, chlorellin, chlorofyl, sporopollein, barvivo xantofyl, rostlinné bílkoviny, vlákninu, antioxidanty, chrom, hořčík, železo, vápník atd.

Pozitivní účinky chlorelly

A jak vám chlorella pomůže v hubnutí? Podpoří ho především látky chlorofyl a sporopollein, jež jsou v ní obsažené. Tyto látky mají silný detoxikační vliv na organismus. Díky tomu se zbavíte toxinů, odkyselíte svůj organismus (důležitý předpoklad pro efektivní hubnutí), celkově se pročistíte a „nastartujete“ hubnutí. Detoxikační vliv chlorelly byl prokázán výzkumem.
Pravidelné užívání chlorelly rovněž podporuje trávení. Z dalších účinků chlorelly si ještě uveďme zlepšování imunity, podpora regenerace organismu po zánětech či zraněních, čištění krve, snižování hladiny cholesterolu, pomoc při chronické únavě i stresu atd. Někteří tvrdí, že pravidelné užívání chlorelly pomáhá rovněž v prevenci před rakovinou.

Použití a dávkování

Dávkování chlorelly je do velké míry individuální. Záleží na stravovacích návycích, prostředí a celkovém životním stylu. Dospělí člověk by měl užívat zhruba 5 gramů chlorelly denně, což je kolem 20 tablet. Nemusíte se však obávat konzumace tablet. Jde o čistou řasu bez přidaných látek.Leave a comment

Your email address will not be published.

*