Jak se zbavit dvojité brady?

Dvojitá brada není problémem pouze u obézních lidí, ale může potkat kohokoliv, jedná se totiž o tuk nahromaděný na místě, odkud se hůře dostává. Pokud vás dvojitá brada trápí, tak nepropadejte panice, to poslední, co byste potřebovali, je chirurgický zákrok. Dokážete se jí jednoduše zbavit i bez něj a to správnou stravou pravidelným cvičením.

Cvičení

Kůže v oblasti pod bradou je povislá a nezpevněná. Vám bude stačit 5 cviků, které budete pravidelně provádět 3-4x za den a vaše druhá brada začne mizet.

 

1. Tlak v záklonu

Sedněte si na židli, seďte rovně a zakloňte hlavu. Následně umístěte dlaně pod bradu a tlačte bradou proti dlaním, hlavu postupně narovnejte, ale pořád tlačte. Neotevírejte při tomto cviku ústa, tlačte celou hlavou, ovšem ne příliš silně. Toto opakujte 5-10x. Procvičte celý úhel, od záklonu až do předklonu.

 

2. Opakujte samohlásky

A, E, I, O, U, tyto samohlásky pro vás budou cvičením. Několikrát si je zopakujte, není potřeba nahlas, ale je potřeba, abyste při tom co nejvíce špulili a otevírali ústa. Při A otevřete ústa co to jen půjde, u U je zase dejte co nejvíce k sobě, zkrátka, abyste u každé samohlásky cítili tah. Opakujte všechna písmena 5-10x a každé písmeno vyslovujte kolem 3-5 vteřin.

 

3. Vytáčení hlavy

Rovně si sedněte nebo stoupněte a vytáčejte hlavu do stran, jděte do krajních poloh, ale pozor na zranění. Pomozte si tak, že přiložíte dlaň na tvář a budete při vytáčení slabě tlačit proti pohybu.

 

4. Tlak bradou

Dejte si lokty na stůl a pěstmi nebo dlaněmi si podložte bradu. Následně nebudete hýbat hlavou, ale pouze spodní čelistí, tou tlačte proti dlaním a snažte se tím hlavu zvedat, opět byste měli cítit tah pod bradou. Opakujte 5-10x.

 

5. Zatínání svalů

Zatínejte svaly na krku a to opakovaně na několik vteřin, budete tak zpevňovat kůži i svalstvo. Svaly zatněte na 2-5 vteřin a opakujte 10x.

 

Zdravý životní styl

Jako doplněk nezapomeňte jíst tak, aby se vám nemohl pod bradou žádný tuk ukládat. Zaměřte se na pravidelnou konzumaci jídla v menších dávkách, vyvarujte se tučných jídel a také se pravidelně hýbejte. Nezapomeňte sportovat a také občas navštívit saunu.

Vynechat byste neměli ani masáže, masáž brady si můžete provést sami, zabere vám to chvíli a pomůže vám to rychleji se jí zbavit.Leave a comment

Your email address will not be published.

*