Hubnutí – lýtka a kotníky

Štíhlá lýtka a kotníky jsou známkou zdravého a aktivního člověka, ovšem opačný problém, tedy silné kotníky a lýtka, jsou první známkou toho, že se málo pohybujete. Tuk se v těchto partiích příliš neusazuje a pokud ano, tak je to především, když se málo hýbete. Jsou ovšem i případy, kdy jsou tlustá lýtka a kotníky zkrátka i u aktivních lidí, pojďme se jich tedy zbavit.

Pohyb a cvičení

Cvičení pro vás nebude pouze cílené, tedy za cílem zbavit se tlustých lýtek a kotníků, ale pohyb by se měl stát součástí vašeho života. Pokud nechcete, abyste se dočkali JOJO efektu, tak musíte začít aktivně žít. Stejně tak jako u jiných partií, tak i u těchto zde bude hrát důležitou roli posilovací cvičení na zpevnění a vytrvalostní pohyb na pálení. Ženy se u posilování zaměří pouze na lehké váhy, aby docházelo pouze ke zpevnění a ne k nárůstu hmoty. Sestavte si plán na každý týden, níže máte inspiraci.

 

Den

Aktivita

1 Vytrvalostní běh + strečink
2 Spinning + fitness
3 Aerobik + cvičení
4 Vytrvalostní běh + strečink
5 IN-line brusle + sauna
6 Relax + dlouhá procházka
7 Spinning + fitness

 

Aktivní život

Jak trávíte svůj volný čas? Jak se dopravujete? Pokud trpíte sedavým životem, tak mu udělejte utrum. Veškeré volné chvilky si dopřejte nějaký pohyb nebo aktivity, u kterých nesedíte. Do práce se snažte dopravovat po vlastní ose a to nejlépe pěšky či na kole.

Lýtka jsou nejčastěji tlustá kvůli nahromaděnému tuku. Pokud nechcete, aby se vám tuk nehromadil nikde, tak jezte výživná jídla, která jsou bohatá na živiny. Nejezte jídla smažená a naučte se jíst v malých dávkách vícekrát za den.

Důležité jsou pro vás pravidelné procházky, pohyb by neměl trvat pouze 1 nebo 2 hodiny denně, ale mělo by jít o každodenní aktivitu, během které budete nejen sportovat, ale také trávit svůj čas venku na čerstvém vzduchu.Leave a comment

Your email address will not be published.

*