Skutečně fungují diety slavných?

Diety slavných českých a slovenských celebrit se různí, ale většinou každá z nich se opírá na teorii vyřazení rostlinné nebo živočišné složky ze stravy. Chybou těchto diet je, že nejsou vyvážené, proto se pro vás stanou po dvou týdnech monotónní. Tak se vám stane, že dietu držíte s odporem a nemáte na teplou vodu nebo zeleninu vůbec chuť.

Všechny tyto diety jsou založeny na krátkodobém principu hubnutí, který je často spojen s jojo efektem. Lepší je vydat se na delší dráhu s jistějšími výsledky, než ztroskotat po týdnu na dietě, kterou drží modelky, např. ananasová.

Žádné drastické diety nejsou pro organismus zdravé

Bez názvuKoho by bavilo pít teplou vodu a jíst zeleninu jako třeba Lucie Bílá? Zřejmě nikoho. Možná by se vám zalíbila dieta Štefana Margity, která je založená na podobném principu jako Atkinsonova dieta. Jestli milujete kávu, rohlíky a grilované maso, tak možná ano, ale z hlediska dlouhodobého hlediska rozhodně zdravá není. Takto bychom mohli udělat celé výčty diet, kde docela smysluplná dieta vychází od Lenky Kořínkové, ale nejvíce nás zaujal pestrý jídelníček od Ing. Petra Havlíčka. Vyváženost stravy je ideální možností, jak se naučit s dietou pracovat jako s celoživotním návykem.

 

60 denní dieta Petra Havlíčka

4Nebudeme si tu popisovat, co který den přesně jíst, ale zaměříme se spíše na celý koncept. Výborný je tu fakt, že tělo dostává do těla pravidelný přísun energie v podobě sacharidů, ale i dalších životně důležitých složek – bílkovin, ale i tuků, ovšem v omezené míře. Výsledky sice nemusí být vidět za týden, ale trpělivostí dojdete k vytouženému efektu. Navíc ani nepostřehnete, že už to pro vás není ani tak dieta jako nový stravovací režim. Jídelníček je rozložen do 5 porcí a hned snídaně je pro organismus již detoxem. Ovocno – zeleninové šťávy nastartují váš organismus hned po probuzení a očistí ho od škodlivin.

2Bílé pečivo je nahrazeno cereáliemi. Co se týče masa, tak se konzumuje libové s úpravou bez smažení, šunka raději drůbeží. Vysoký podíl masa a jeho libovost je rozhodující. Raději se přikloňte k variantě nízkotučných sýrů, tvarohů a také dodržujte pitný režim, což je také moc důležité. Slunečnicový olej nahraďte olivovým olejem. Nebraňte se přípravě na grilu, jen vynechte mastný tuk. Jezte ke svačince dostatek ovoce a zeleniny, zařaďte luštěniny a svěží ryby. Budete se cítit o mnoho lehčí, zdravější a vitálnější.Leave a comment

Your email address will not be published.

*