Pětifaktorová dieta

Existuje několik desítek druhů diet, ovšem pokud je pro někoho nepřijatelné se držet přísných programů, tak se mu nabízí i jednoduché diety, tedy takové diety, jejichž dodržování není nijak složité a dokáže s nimi začít kdokoliv.

Jak již název diety napovídá, tak se bude držet číslice 5, jedná se totiž o ideální počet, kterým se celá dieta řídí. Touto dietou se řídí mnoho slavných osobností a lze s ní začít i dyž máte nabitý denní program, několik zádsad si lze snadno zapamatovat a pokud se naučíte je hlídat, tak máte vyhráno. Pětifaktorovou dietu lze držet trvale, nejedná se o dočasné trýznění, ale o trvalé sladění optimálního životního stylu.

 

Níže shédněte tabulku, která byste se měli řídit, 5 zásad si snadno zapamatujete:

5 zásad

Popis

5 jídel Během dne rozdělte své stravování do 5 fází, tedy na snídani, svačinu, oběd, 2. svačinu a večeři. Mějte mezi porcemi takové rozpětí, abyste nehladověli, u jídel se nepřejídejte.
5 ingrediencí Dbejte na to, aby každé vaše jídlo obsahovalo 5 nejdůležitějších ingrediencí. Jedmá se především o:

  • bílkoviny
  • vlákninu
  • zdravé tuky
  • sacharidy
  • neslazený nápoj
5 a dvacet minut Každý den dbejte na to, abyste strávili alespoň 25 minut cvičením. Cvičit můžete doma, ale je důležité dodržet pravidelnost. Když doplníte cvičení i nějakým sportem, uděláte jedině dobře.
5 týdnů Začněte dietu držet alespoň na 5 týdnů, následně si stanovte dalších pět a postupně se snažte přizpůsobit životní styl tak, aby byl trvalý.
5 hříchů Během každého z 5-ti týdnů si stanovte 1 hřích, který provedete, tedy 1 věc, která se nebude slučovat s dietou. U dané činnosti si užívejte a relaxujte.

 

Jedná se o snadný návod ke skvělé postavě, ale u jídel nezapomínejte, že by neměla být smažená. Do každého jídla zařaďte zeleninu a obměňujte stravu tak, aby byla pestrá. Dostatečně pijte, nepřejídejte se a pokud vám nebude vyhovovat pětka, tak jídlo rozdělte do 6 fází.Leave a comment

Your email address will not be published.

*