Ovocné diety: 2. díl

Ovocnou dietu lze držet hned dvojím způsobem. V prvním případě k tomu využijete jednoho druhu ovoce, v tom druhém hned několik. Jelikož jsme si v prvním díle povídali o této dietě obecně, dnes nás oproti tomu čeká ošatka plná ovoce, ze které si vyberete jeden druh. Nemusíte se bát ani kombinací.

Melounová dieta

Jelikož je meloun vodnatý, zajistí organismu dostatek tekutin a brání tak dehydrataci. Jistě k němu musíte dodržovat i pitný režim, ale odvděčí se vám vitamíny, minerály a schopnostmi odbourávání tuků. Výhodou je fakt, že obsahuje daleko méně sacharidů, než jiné ovoce, a přesto si zachovává sladkou chuť. Nemusíte ho jíst týden, postačí vám tak tři dny a budete se už cítit o mnoho lehčí. Pročišťuje organismus a drží se krátkodobě.

 

Ananasová dieta

ananasTento typ diety často zaslechneme se slovem „modelky“. Je to skutečně tak, modelky jsou štíhlé i díky ananasu. Ananas totiž obsahuje enzymy, které napomáhají spalování tuků. Hubnutí bude efektivnější, když začnete pít pouze neslazenou vodu. Vhodnou variantou, když už nemůžete ananas ani vidět, je banán (zajistí přívod vlákniny).

 

Jablečná dieta

Jablko obsahuje podobný enzym jako ananas. Je skvělé na hubnutí, podporuje obranyschopnost organismu a také zrychluje látkovou výměnu. Pokud máte po ovoci pocit hladu, tak se soustřeďte na ovoce, které obsahuje vlákninu. Zasytí vás a vy nemusíte jíst nic dalšího. Právě tuto vlákninu nalezneme v jablku nebo třeba v banánu.

 

Banánová dieta

banánPředstava snědení dvou banánů za den je děsivá, proto je k nim povoleno konzumovat i třeba zeleninu, žitné pečivo, výrobky z mléka nebo libové maso. Banán je sladký a obsahuje vysoký podíl vlákniny. Do těla dodá potřebnou energii. Nezapomeňte na pitný režim, který je k dietám také nedílnou součástí.

 

Jahodová dieta

Jahody je lepší v dietě kombinovat. Nicméně jsou bohaté na vitamíny a minerály, tudíž napomáhají k lepší kondici. Jejich vysoký obsah sacharidů vám v boji s tuky ovšem moc nepomůže. Platí tu všeho s mírou. Raději jahody kombinujte stejným způsobem jako u banánové diety.Leave a comment

Your email address will not be published.

*