Tricepsové svaly

Tricepsový svalstvo je největším na celé paži, na paži tvoří zhruba 60% celkového objemu svalstvo tricepsové a zbylých 40% náleží dvouhlavému bicepcovému svalu. Proto je potřeba mít tricepsový sval stále pevný, zbavíte se tak nepříjemně povislých rukou, které kazí estetický dojem zdravé postavy. Posilování této partie není složité a pro cvičení není zapotřebí navštívit fitness centrum, ale lze si dobře zacvičit doma se svým tělem. Ukážeme si 8 nejdůležitějších cviků, každý z nich by měl být prováděn ve 2 sériích.

 

Tricepsové kliky Provádějte kliky, ovšem ruce dejte dejte k sobě a do výšky hrudníku
Tricepsové shyby Jděte k lavičce nebo židli a chytněte se zezadu tak abyste byly nohama na zemi a zvedali rukama tělo tak, aby jste šli vždy pánví co nejvíce dolů.
Roztahování za hlavou Vezměte si cvičební gumu nebo pružinu a roztahujte ji za hlavou.
Zvedání závaží Stopněte si, vezměte si závaží a zvedejte ho za hlavou směrem nahoru. Pokud je závaží lehké, zvedejte ho 1 rukou. Lze použít cvičební gumu.
Stahování kladky Vezměte si cvičební gumu, zahákněte ji tak, abyste je mohli izolovaně stahovat směrem ze shora dolu. Pokud jste ve fitnesu, použijte kladku.
Shyby na bradlech Použijte bradle nebo dvě židle, stoupněte si mezi ně, podepřete se na nich rukama a dělejte shyby v plném úhlu od shora dolů.
Podpora Jděte do úzkého kliku a buďte v podpoře dokud vám nedojdou síly

 

Povislé a povadlé paže nejsou vzhledné u mužů, ani u žen. Dopřejte si tedy pravidelně tato cvičení, zahrňte je do každého týdne a velmi ideální je kombinovat je se cviky na záda.

 Leave a comment

Your email address will not be published.

*