Cviky na prsa

Prsní svalstvo je jednou z nejsilnějších svalových skupin na těle. Posilováním prsních svalů lze skvěle tvarovat celý horní trup. Mnoho izolovaných cviků na posilování hrudníku není, obvykle se při jeho posilování procvičují zároveň tricepsy a také ramenní svaly. Z cvičebního plánu by rozhodně zmizet neměly, opět pro vás máme soupis krátkého cvičení, které je vhodné opakovat alespoň 2x týdně a také je vhodné ho spojit s cvičením na bicepsy. Dbejte alespoň na 2-3 série u každého cviku.

 

Kliky Jděte do kliku, ruce mějte na šířku ramen, záda v rovině a nohy u sebe. Dělejte kliky tak, že se dotknete hrudí země a poté půjdete do natažených rukou. Koukejte se před sebe, nikoliv na zem.
Benchpess Jedná se o vzpírání činky vleže na lavici. Váhy volte takové, abyste provedli alespoň 10 opakování, činka se musí dotknout hrudi a skončit v natažených rukou.
Kliky na široko Jděte do kliku, ale ruce dejte daleko od sebe, cvik bude izolovanější a prsa budou více zatěžovaná.
Motýlek Lehněte si zády na lavici a do každé ruky si vezměte jednoruční činky. Budete simulovat let motýla, tedy činky budete s netaženýma rukama zvedat od rozpažení a vždy je spojíte před hrudníkem.
Zdvihy na míči Lehněte si na gymnastický míč a vezměte si jednoruční činky, budete je zvedat podobně jako u benčpresu. Tělo bude donuceno připojit více svalových partií.
Shyby na bradlech Posílíte tím spodní část prsních svalů.
Šikmá lavice Jděte na šikmou lavici,a by byla výše, než lavice rovná s zdvihejte jednoruční činky, posílíte tak horní část prsních svalů.

 

Pokud nemáte na posilovnu čas, věnujte se především provádění kliků, můžete kombinovat různou šířku rozpětí rukou a tak procvičit tyto svalové partie komplexně. Ženy mohou kliky provádět v dámském provedení, tedy aby se v poloze kliku nedotýkali země nohama, ale koleny.Leave a comment

Your email address will not be published.

*