Cvičení ramen

Ramena tvoří jeden z hlavních obrysů postavy a podílí se na jejím tvaru více, než by mnozí řekli. Ačkoliv jsou ramena procvičována u každého cviku, který je zaměřený na ruce, tak je ideální jim alespoň 1x týdně věnovat pozornost a cvičit je samostatně. Cvičení ramen je ideální spojit se cviky na hrudník, jelikož je prsní svalstvo intenzivně procvičováno u většiny z nich. Níže je již tabulka cviků, které byste měli provádět alespoň 1-2x za týden. Každý cvik opakujte ve 2-3 sériích.

 

Kočičí kliky Jděte do kliku tak, abyste koukali dolů a zadek měli nahoře, měli byste být do trojúhelníku. Následně postupně posouvejte hrudník nad zemí, abyste se dostali dopředu a jděte až do propnutí, opakujte až do úplné únavy.
Zvedání činky nad hlavu Zvedejte jednoruční činky nad hlavu tak, aby jste začínali v poloze u hlavy a končili s nataženými pažemi nad hlavou.
Kmitání Vezměte si lehčí jednoruční činky a natáhněte je před sebe a kmitejte s nimi do plné únavy, dbejte ne co nejmenší rozsah a nejvyšší frekvenci.
Kroužení pažemi Vezměte si středně těžké jednoruční činky a provádějte kroužení celými pažemi, procvičíte tak celý ramenní pletenec.
Upažování Rovně si stoupněte a upažujte s jednoručními činkami, vždy jednou do výše ramena jednou nad hlavu.
Předpažování To samé dělejte, ale s předpažováním, opět činky zvedejte do výše ramen a pak nad hlavu.

 

Pokud chcete, abyste zaznamenali i nárůst svalové hmoty, tak používejte těžší činky. Naopak pokud máte zájem o zhubnutí dané partie a o její zpevnění, tak si pro každý cvik zvolte lehčí činky a soustřeďte se na co nejvyšší počet opakování, než na sílu. Dbejte u cviků také na správné držení těla.Leave a comment

Your email address will not be published.

*